Allıkla Kontür Tekniği

Kontür yapmanın cazibesine kapılıp büyük eforlar harcıyorsanız yeni trend tam size göre serpiştirme olarak adlandırılan bu teknik koyu renkli kontürün yerini yontulmuş bir renk alıyor. Bu yazımıza da göz atmadan geçmeyin deriz…

Kontür

Nasıl Yapılıyor ?

Serpiştirme tekniği isteğinize göre gösterişli ya da küçük olabilir. Bir fırça yardımıyla allığınızı elmacık kemiğinizin tepesine yerleştirin ve karıştırın, eğer yuvarlak bir yüz şekliniz varsa allığınızı elmacık kemiğinin altına hafifçe yerleştirin, böylelikle yüzün üst yarısı uzar. Yumuşak pembe, mercan ve şeftali sağlıklı bir kızarlıklık yaratmak için en uygun renklerdir.

Kontür

Eğer daha keskin ve yoğun bir görünüm istiyorsanız farklı renk tonlarını kombine ederek yüzünüzde farklı bir efekt elde edebilirsiniz.

Kontür

Daha da etkileyici bir görünüm için seçtiğiniz tonu şakaklarınızdaki kaşın tepesine, burun kemiğinize, çenenizin ucuna, boynunuzun kenarlarına ve şakaklarınıza yakın kısma kadar kulağınıza sürün ve hepsini iyice karıştırın.

Kontür

Neler Kullanmalıyız ?

Özellikle açılı allık fırçaları hassas bir görünüm elde etmek için çok kullanışlıdır, aynı şekilde sert hatların yumuşatılması için sünger de çok etkilidir. Allık seçiminiz ise görünümünüzün ne kadar yoğun olmasını istemenize bağlı. Soft bir pembe, mercan ve şeftali rengi çabasız, hafif bir görünüm için yeter de artar bile. Bu teknikte kullanılan üründen çok, ürünün yerleştiriliş şekli önemlidir.

Bir cevap yazın