Ayakkabı Bakımında En Pratik Yöntemler

Ayakkabılarınız çabuk kirlendiğinde yada bozulduğunda şikayet ediyorsanız. Size uygun ayakkabı bakımı pratik yöntemleri nelerdir gelin bakalım…

ayakkabı bakımı

Kötü Kokular İçin Alternatif Çözümler

Ayakkabınızın içi kötü kokuyorsa bu sorundan kurtulmanız için, ayakkabınızın içine katı sabun, poşet çay, katı şampuan yada pudra dökerek kötü kokulardan kurtulabilirsiniz.

ayakkabı bakımı

Kaygan Tabanlar İçin Yapıştırıcı Kullanın

Ayakkabınızın tabanı sürekli kayıyorsa bu size sorun çıkarabilir. Bu sorundan kurtulmak için bir miktar tutkal sürebilirsiniz. Yada saç spreyi vb. sıkarak kaymasını önleyebilirsiniz.

ayakkabı bakımı

Ayakkabı Silikonu İçin Alternatif Yöntem

Eski sütyeninizin içindeki silikonları ayakkabılarda tabanlık olarak kullanabilirsiniz.

ayakkabı bakımı

Daha Parlak Ayakkabılar

Ayakkabılarınız çabuk tozlanıyorsa gazete kağıdı kullanımı yapabilirsiniz. Diğer yöntem ise hidrojen peroksit ve kabartma tozu kullanabilirsiniz.

ayakkabı bakımı

Ayakkabı Temizliği İçin Yeni Yöntemler

Ayakkabılarınızı temiz tutmak için alkol yada saç kremi kullanabilirsiniz. Saç kremi ayakkabılarınızı nemlendirerek ömrünü uzatmasını sağlar.

ayakkabı bakımı

Ayakkabılarınızın Şeklini Koruyun

Ayakkabınızın şekli kısa sürede deforme oluyorsa bunun için su şişesi kullanabilirsiniz. Özellikle de uzun çizmeler için kurtarıcı yöntemdir.

ayakkabı bakımı

Süet Ayakkabı Nasıl Temizlenir

Süet ayakkabınız da ki lekelerden kurtulmanın yöntemi ise yulaf unudur. Lekelerin yulaf unu sürerek ayakkabılarınızı kısa sürede temizleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın