Bikini İzlerinden Kurtulmanın Yolları

Güneş kremi sürseniz bile plajda uzandığınızda yanık ve deri dökülmesiyle uyanmak mümkün iyileşme sürecide oldukça acılı. İşte bu acılı süreçten kurtulmanın kolay yolu…

Güneş kremi

Duşta Lif İle Ovalama

Cildinizin rengini açmak için derinin en üst tabakasını temizlemek istersiniz. Ancak eğer fazlaca yanmış iseniz birkaç gün bekleyin , yoksa hiç de keyifli bir işlem olmayacaktır.

Güneş kremi

Limon Suyu Karışımı

Limon suyu ölü deriyi arındıran doğal bir etkendir, yumuşaktır sert bir ovalamaya ihtiyaç duymaz. İçindeki asiti seyreltmek için balla karıştırın ve ve bu karışımı yanan yerlerinize sürün ve 25 dakika sonra durulayın.

Güneş kremi

Salatalık Dilimleri

İnsanların gözlerinde sürekli salatalık dilimleri görmenizin bir nedeni var, salatalık doğal bir su ve c vitamini kaynağıdır böylelikle cildi besler bu da yanık hatların azalmasında onu önemli bir faktör yapar.

Güneş kremi

Patates Dilimleri

Patates çok su tutar bu yüzden güneş yanıklarını iyileştirmede yardımcıdır. Cildiniz kahverengiden çok kırmızı mı? Patatesi ince dilimler halinde kesin ve ihtiyaç olan bölgeye yerleştirin, 15 dakika boyunca bekletip kaldırın.

Güneş kremi

Kendi Kendinizi Bronzlaştırın

Eğer yukarıdakilerden hiçbiri işe yaramazsa, makyaj fırçasıyla ihtiyacınız olan bölgeye self tanner bronzlaştırıcı sürün. Gece boyu bırakın ve ertesi gün yavaşça soyun (limon suyundan yardım almanızı tavsiye ederiz) böylelikle daha yumuşak bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın