Bilmeniz Gereken 10 Tırnak Hilesi

Bu yaz tırnaklarınıza yüklenmeyi bırakmanızı ve onlara zarar vermeden güzel hale getirmeniz için 10 tırnak hilesi yazdık hep birlikte bakalım…

10 tırnak hilesi

Vazelin

Eğer oje sürmeyi beceremiyorsanız tırnaklarınızın kenarlarına bulaştırıyorsanız. Bu hile tam size göre kulak pamuğu yardımıyla tırnağınızın kenarına vazelin sürün ardından rahatlıkla ojenizi sürün.

10 tırnak hilesi

Sıvı Yapıştırıcı

Vazeline alternatif olarak sıvı yapıştırıcıyı tırnaklarınızın etrafına sürdükten sonra tırnaklarınızı boyayın, kuruduktan sonra sıvı yapıştırıcıyı cildinizden soyarak çıkartın.

10 tırnak hilesi

Buzlu Su

Normal ojenin kuruması zaman alabilir. Fakat ojenin hızlı kurumasını sağlamak mümkün buzlu su dolu kapta 3 dakika bekleyin ve çıkarın.

10 tırnak hilesi

Diş Macunu

Eğer koyu renkte bir oje sürdükten sonra tırnaklarınızda leke kalıyorsa ya da tırnaklarınız sararıyorsa onları beyazlatıcı diş macunuyla fırçalayarak düzeltebilirsiniz.

10 tırnak hilesi

Çift Katman

Eğer ojeniz kalitesiz görünüyorsa bu mutlaka deneyin.  Tırnak cilasıyla 2 kat taban katmanı yapın. İlkini sadece tırnaklarınızın ucuna, ikincisini bütün tırnaklarınıza sürün. Daha sonra normal ojeyi bütün tırnağınıza sürün.

10 tırnak hilesi

Yapışmaz Sprey

Ojenizin hızlı kuruması için bir başka yol ise yemek pişirmek için kullanan yapışmaz sprey. Yeni sürülmüş ojenin üstüne spreyi sıkın, birkaç dakika bekleyin ve yıkayın.

10 tırnak hilesi

Saç Spreyi

Eğer ojenizle şık tırnak desenleri yapmaktan keyif alıyorsanız fakat her bir tırnağın ayrı ayrı kurumasını beklemek için sabrınız yoksa saç spreyi sizin kurtarıcınız.

10 tırnak hilesi

Makyaj Süngeri

Eğer parıltılı ojeleri seviyorsanız ama parıltı şişede durduğu kadar yoğun gelmiyorsa muhtemelen ojeyi yanlış kullanıyorsunuz.Öncelikle makyaj süngerine bol miktarda parlak tırnak cilası koyun, sünger sıvının çoğunu emecektir, sonraysa tek seferde ojenizin üzerindeki yoğun ışıltıyı yakalayabilirsiniz.

10 tırnak hilesi

Oje Şişesini Avucunuzda Isıtın

Oje şişesini çalkalamak yerine avuçlarınızın arasına alıp ısıtın. Şişeyi sallamak ojenizde baloncuklar yaratacak ve manikürünüzü mahvedecektir.

10 tırnak hilesi

Ojenizi Buzdolabına Koyun 

Ojenizi kullanmadan birkaç dakika önce buzdolabına koyun. Bu ojenizin pürüzsüz olmasını sağlayacaktır.

 

 

Bir cevap yazın