Daha Güzel Görünmek İçin Kaçınmanız Gereken 10 Güzellik Hatası

Hepimiz daha güzel görünmek isteriz. Fakat bazen farkında olmadan yaptığımız giyim hataları vardır. Biz de 10 güzellik hatasını araştırdık.

Sarkık Kotlar

Bu pantolonlar kötü bir duruş ile birleştiğinde çok çirkin görünür. Bu çirkin görüntüyü engellemek için kendi bedeninize uygun kotlar tercih edin. Düşük belli kotlardan da kaçının.

Donuk ve Matlaşmış Makyaj

Eski makyaj yüzünüzün yorgun görünmesine sebep olur. makyajınız taze değilse en iyi çözüm makyajınızı temizlemektir. Kalıcı olmasını istiyorsanız. Baz kullanmayı ve kalıcı makyaj ürünleri almayı deneyin.

Küçük Detaylar

Küçük detaylar insanlar tarafından kolayca fark edilir. Dişinize bulaşmış ruj, elbiseniz de ki delik kolayca görülebilir. Evden çıkmadan bir kaç dakika ayırın, kendinizi inceleyin ve bunu kural haline getirin.

Rengi Solmuş Kıyafetler

Siyah elbise sizi şık ve zarif gösterebilir. Fakat rengi solmuşsa bakımsız bir görünüm sağlarsınız. Bunu önlemek için siyah kıyafetlerinizi soğuk suda yıkayın ve makine da kurutmaktan kaçının.

Özensiz Katlanmış Gömlek Kolları

Güzel katlanmış gömlek kolları imajınızı genç ve dinamik gösterecektir. Akordeon gibi katlanmış gömlekler ise ilk defa gömlek giymiş çocuk gibi görünürsünüz.

Mükemmel Beyazlıkta Olmayan Kıyafetler

Beyaz kıyafetlerde siyah kıyafetler gibi sizi güzel gösterebilir. Yeni aldığınız beyaz kıyafeti diğer beyaz kıyafetlerle kıyasladığınız da sarılıklar göze çarpar. Bunları gidermek için oksijenli su, kabartma tozu ve limon suyu ile giderebilirsiniz.

Harem Pantolonları

Bir repçiyseniz düşük ağlı pantolon giydiğiniz de kimse sizi yargılamayacaktır. Ama değilseniz bu pantolonu giymek modaya uygun görünmek için doğru algılanmayacaktır. Eğer giymekten vazgeçmek istemiyorsanız spor ayakkabı yada sandaletle üstüne de sade tişörtle giyin.


Giysilerinizin Üzerine Dökülmüş Kepekler

Giysilerinize dökülen kepekler çekici olmayabilir. Kepeğinizin olmaması kafa derinizin sağlıksız olduğuna işaret eder. Bir cilt doktoruna gidip çözüm bulmaya çalışın.

Çok Fazla Aksesuar Kullanmak

Aksesuarlar canlı renkte bir makyajla birleşince kıyafeti bile karmaşık garip gösterebilir. Aksesuar kullanımın da aşırıya kaçıyorsanız,evden çıkmadan en son taktığınız aksesuarı çıkarmanız da fayda vardır.

Dağınık Sakallar

Bir erkeğin sakalı onun makyajıdır. Dağınık görünen sakal evsiz gözükmenize sebep olabilir. Sakalınızı yüz şekline uygun bir şekil verin tıraş makinasıylada bu şekli koruyabilirsiniz.

Bir cevap yazın