Dar Kot Pantolonlarınızı Nasıl Genişletebilirsiniz?

Kot pantolonlarınızın şık görünmesi için vücudunuza güzel oturması şart. Bollaşan yada darlaşan vücudunuza iyi oturmayan kot pantolonlarınızı eski haline döndürecek birkaç ipucunu bir araya getirdik.

Kot pantolonunuz size bol geliyorsa daraltmak için çamaşır makinanızı en sıcağa ayarlayıp yıkamaktan başlayabilirsiniz. Bu yöntem en iyi pamuklu iplikten üretilmiş kotlarda işe yarar.

Kotlarınızı sıcak su ile yıkadıktan sonra kurutucuya atın ve en sıcak ayara getirin. Bütün bu ısı kotunuzun ipliklerini sıkıştırarak daralma yapacaktır.

Eğer pantolonunuzun bel kısmında bolluk varsa. Bir kumaş mağazasından 15cm ‘lik bir lastik alın ve bu lastiği bol kısmının arkasına dikin. Böylece kotunuzun belini daraltmış olacaksınız.

Daralmış pantolonlarınızı genişletmenin en kolay yolu, kotunuzu yere serin bir sprey şişesini ılık su ile doldurun. Bu suyu kotunuzun üstüne bolca püskürtün kotunuz ıslakken her yönden çekerek genişletmeye başlayın.

Küvetinizi ılık su ile doldurun size dar gelen kotunuzu giyin ve küvetin içine girin suyun ılık olduğundan emin olun. Daha sonra kotunuzu kurutucuya atmayın. Bir yere asıp kurumaya bırakın.

Kotunuzun yan dikişlerini 5 cm aşağıya doğru kesin ardından bel kısmından aynı yerden kesin. Kestiğiniz yere ayrı bir kot parçası veya deri gibi malzeme ekleyerek genişletebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın