Diş ağrısına ne iyi gelir?

Diş ağrısının geçirilmesi için çeşitli yöntemler deneyen hastalar doktora gitmenin mümkün olmadığı zamanlarda alternatif yollara başvurulabiliyor. Diş ağrısına ne iyi gelir ? Ağrıyı hafifletmede uygulanabilecek çözümler nelerdir ?

 

Ağzınızda bulunan çürük dişlerin arasına giren yemekler ağrı yapar. İlk işlem dişlerinizi fırçalamak olmalıdır. Ağrıya sebep olan yemek artıklarını çıkararak rahatlamanızı sağlar.

Çürük dişinize elinizle ulaşabiliyorsanız kürdan çöpünü alkole veya kolonyaya batırarak çürük dişinizin arasındaki yemek artıklarını çıkartıp ağrınızı dindirebilirsiniz.

Tuzlu su ile ağzınızı gargara yapmayı deneyin iyi sonuç alacaksınız. Fakat bir süre sonra şiddetli ağrılar gene olacaktır.

Sirkeli su ve tuzlu su gargarası diş ağrılarını kısmen uyuşturur. Dişi bakterilerden temizler şişikleri azaltır. Diş eti ve diş çürüklerine dezenfektan etkisi vardır.

Diş hekiminizin önerisiyle ağrı kesici almak ağrınızı belirli bir süre geçirecektir.

Dişe aspirin, kolonya alkol konulmamalı bunun yerine karanfil yağı tercih edilmelidir.

Karanfil yağı ve kuru karanfil yüzyıllardır enfeksiyonu tedavi etmede kullanılır. Diş ağrısına iyi gelen karanfil yağı anestezik ve antiseptik özelliklere sahiptir.Ağrıyan bölgeye konup o bölgeyi uyuşturarak ağrı hissini azaltır.

Soğuk su ile ağzı çalkalama geçici olarak ağrıyı hafifletir. Bu durumun tam tersi sıcak su ile ağzı çalkalayınca geçici olarak ağrıyı hafifletir.

Gece diş ağrısı olmuşsa yatar durumda olmak ağrıyı arttıracağından yastık yükseltilebilir.

 

Bir cevap yazın