Evdeki Kötü Kokulara Pratik Öneriler

Ne kadar temizlik yaparsanız yapın evdeki kötü kokulardan kurtulamıyorsanız bir de bu önerileri deneyin.

 evdeki kötü kokulardan

Çöp Kokusu

Çöp kutusunun içine karbonat veya kabartma tozu serpmek, tuvaletler için hazırlanan koku giderici tabletleri koymak kötü kokuların oluşumunu engeller.

 evdeki kötü kokulardan

Tuvalet Kokusu

Sürekli temizlemenize rağmen tuvaletinizdeki kokulardan kurtulamıyorsanız klozet ve lavabolara yarım bardak karbonat, limon suyu veya sirke döküp bol suyla durulamak kötü kokuların emilmesini sağlayacaktır. Ayrıca lavaboya kahve telvesi ve sonrasında kaynar su dökebilirsiniz.

 evdeki kötü kokulardan

Boya Kokusu

Günlerce evden çıkmayan boya kokusunu odanın ortasına bir tabak ufalanmış bayat ekmek koyarak kurtulabilirsiniz. Ertesi gece de kaynamış sıcak süt koyun.

 evdeki kötü kokulardan

Buzdolabı Kokuları

Ağzı açık bir kaba sirke ya da karbonatlı su koyup buzdolabınızın kokmasını engelleyebilirsiniz. Peynirin buzdolabını kokutmaması için ise peynir kabına bir miktar kekik koyun.

 evdeki kötü kokulardan

Gardrop Kokuları 

Limon veya portakala karanfil batırarak gardrobunuza asın. Meyveler giysilerinize hoş bir koku yayacaktır.
 evdeki kötü kokulardan

Yemek Kokuları

Yemeklerin haşlama suyuna bir parça mantar tıpası atarsanız yemekten yayılan kötü kokuyu engelleyebilirsiniz. Kızartmaların yağına ise bir sap maydanoz atarak kokuyu azaltabilir, balık kokusundan da ağzı açık tencerede sirkeli su kaynatarak kurtulabilirsiniz.

 evdeki kötü kokulardan

Mutfak Dolaplarındaki Kokular

Çekmece ve dolaplarınıza sinen kokulardan kurtulmak için içlerini ispirtolu suyla silin. Bir çay tabağı içinde un, hardal ya da kokulu sabun koyun.

 

 

Bir cevap yazın