Gardırobumuzu Zevksiz Hale Getiren Yanlışlar

Gardrop düzeni ile gardırobumuzu zevksiz hale getiren yanlışlar;

Siyah zayıf gösterir

Siyah herkes için doğru bir seçim değildir ve kendi başına kiloları saklayamaz. Zayıf görünmek istiyorsanız siyah olanı değil, doğru kesimli olanı tercih etmelisiniz.Kusurlarınızı gizlemek istiyorsanız parlak kumaşlardan veya kürklülerden uzak durmalısınız. Kontrast vurgular muhteşem bir görüntü yaratacak ve dikkati kilolarınızdan uzaklaştıracak.

Yatay çizgiler kilolu gösterir

Giydiğiniz şeyin tarzı, rengi, çizgilerin genişliği bu teoriyi çürütebilir. Geniş çizgiler vücuda daha fazla hacim verirken ince çizgiler uzun gösterir.

Açık renkler kilolu gösterir

Giydiğiniz şeyin tarzı renginden daha önemlidir. Vücudunuzun avantajlarını vurgulayacak kesimli kıyafetler tercih etmelisiniz.

Sadece uzun kadınlar kısa paça giyebilir

Kısa pantolonlar sadece uzun bacaklı kadınlar için değildir. Bilekleri gösteren pantolonların parlak renkli olanları bacakları kısa gösterir. Kısa kadınlar bu yüzden yüksek belli açık renkli pantolonları tercih etmeli. Topuklu ayakkabı giymeye özen göstermelisiniz.

Büyük beden kıyafetler herkese olur

Bazı kadınlar volümlü kıyafetlerle daha zarif görünür ancak bazıları bu tip kıyafetler seçerken dikkatli olmalı. Uzun boylu ve zayıf kadınlar büyük beden kıyafetleri muhteşem taşırlar ancak kısa boylu kadınların proporsiyonlarını dengelemeleri gerekiyor. Bu yüzden birden fazla volümlü parçayı aynı anda giymemeliler.

Bir kombinde üçten fazla renk kullanmak rüküşlüktür

“Maksimum üç renk” kuralı kalabalıkta gizlenmek isteyenler tarafından ortaya atılmıştır. Stil ve uyum algınız varsa bir kombinden üçten fazla renk kullanmaktan çekinmeyin.Bir rengin baskın olduğu kıyafetleri tercih etmelisiniz. Diğer renkler ana renge ek olacak ve onun önüne geçmeyecek.

Farklı desenler aynı kombinde kullanılmaz

Aynı kombinde birkaç desen oldukça taze ve şık görünebilir ancak bu desenler dikkat dağıtmaktan ziyade imajı vurgulamalı. Desenlerin bir ortak noktası olmalı. Bu renk olabilir. Aynı desenin farklı boyutları harika görünebilir. Geometrik desenler de birlikte kullanılabilir.

Bir cevap yazın