Geniş kalçalı kadınlar için giyim önerileri

İyi giyinmek için en önemli nokta vücut tipine göre giyinmek ve giydiğini kendine yakıştırmaktır. Vücut tipine göre giyinmek iyi giyinmenin kilit noktasıdır.

Kalem Etekten Uzak Durun

Kalem etekler kalçaya tam oturan yapıya sahiptirler. Giyildiğinde bedeni sarar kalçayı olduğundan geniş gösterir. Geniş kalçalı kadınlar böyle etekler yerine kloşe etekleri tercih etmeliler.

Desen Yerine Düz Renkler

Desenli kıyafetler çoğu zaman risklidir. Genelde kişiyi olduğundan kilolu gösterir. Bu nedenle geniş kalçalı kadınların etek yada pantolonların desenli olmaması önemlidir. Düz sade renkler fazlalıkları saklamak konusunda her zaman daha kullanışlıdır. Pantolon ve etek seçiminde kalıplara dikkat edilmelidir. Sıkı pantolonlar yerine rahat kalıplı pantolon tercih etmek daha derli toplu görüntü sağlar.

Geniş Üstler Kurtatır

Kalça hizasında yada yukarıda biten üst giyimler kalçayı ortaya çıkarır. İnce bedene sahip olmayan kadınlar kullanmamaları tavsiye edilir. Onun yerine geniş, bol, gömlek yada kazaklar kalçayı örteceğinden tercih edilir.

Tek Parça Rahatlığı

Elbiseler tek parçanın rahatlığını yaşatan kıyafetlerdir. Üstü dar alta doğru genişleyen elbiseler fazlalıkları gizlerken dikkatleri üst bedene yönlendirir. Geniş kalçalı kadınlara istenilenleri verebilir.

Bir cevap yazın