İç Çamaşırı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güzel ve sağlıklı iç çamaşırı seçmekte ne kadar bilgi sahibiyiz? Şık ve sağlıklı olmak için doğru iç çamaşırları seçebiliyor muyuz? İşte iç çamaşırı seçiminde size yardımcı olacak öneriler…

 iç çamaşırı

Yanlış Kumaş Mantara Neden Olabilir

Hassas tene sahip olanlar özellikle naylon tür kumaşlardan uzak durmalıdır. Aksi takdirde sonucunda alerjik reaksiyonlar gerçekleşebilir.
Cildiniz hassas olmasa bile yaz aylarında naylon kumaşın teri emmemesi hem cildinizi terletir hem de ıslaklığıyla rahatsızlık verir. Bunun sonucunda da yaz aylarında daha çok yaşanan mantar enfeksiyonları görülür.

 iç çamaşırı

Beden Seçiminin Yanlış Olması Egzamaya Neden Olabilir

Kumaşın çeşidi kadar bedene uygun olması da önemlidir. Sırf hoş durduğu için giyilen dar çamaşırlar sadece vücudun şeklini bozmakla kalmaz, egzama gibi rahatsızlıklara da sebebiyet verir.

 iç çamaşırı

Sütyen Seçerken Bunlara Dikkat Edin

Göğüslerinizin nasıl görüneceğine kendiniz karar verebilirsiniz. Bazıları dik göğüs severken,  bazıları da dikkat çekmemesini ve daha doğal durmasını tercih edebilir.

Küçük Göğüslere Sahip Olanlar

Çift destekli sutyenlerle göğüslerinin daha dik ve dolgun durmasını sağlayabilirler. 

 iç çamaşırı

İri Göğüslere Sahip Olanlar

Sutyenden göğüslerinin taşmasını engellemek için toparlayıcı ve göğsü tamamen saran sütyenleri tercih etmelidirler.
 iç çamaşırı

Renkli Çamaşırlar Sağlığınıza Zararlı Mı ?

Kadınlar iç çamaşırı alırken daha çok göz kamaştırıcı renkleri tercih ediyor. Dantellerle süslenmiş siyah, pembe, kırmızı, mor çamaşırların daha fazla rağbet gördüğü bir gerçek. Peki, renkli çamaşırlar sağlıksız mı? Burada dikkat etmeniz gereken tek püf nokta çamaşır için kullanılan boya. Satın alma kararından önce mutlaka çamaşırın boyasının doğal olup olmadığını öğrenin.

Bir cevap yazın