İş Görüşmesi İçin Güzellik Önerileri

Yeni bir iş  için görüşmesine çağırıldınız. Bakışlarınız ile kendinizi güvende hissetmek daha da önemlisi kendinizi hayalinizde ki konuma getirmek elinizde işte bu güzellik önerileri ile işiniz garanti.

Saçlarınızı Toplayın

Görüşmeden önceki gece saçlarınızı yıkayın ve kurutun yıkama işlemini gün içinde yapmayın. Saçınıza şekil vermek zor olabilir. Eğer saçınız uzunsa mutlaka at kuyruğu yapın. Saç spreyiyle uçuşan yerlerini sabitlemek için hafifçe kullanabilirsiniz. Şapka, parlak aksesuarlar kesinlikle kullanmayın. Her ne pahasına olursa olsun saçlarınızı yüzünüzden uzak tutun. Gözlerinize düşen saçlar seksi, ancak profesyonel bir görüntü yansıtmaz.

Az Makyaj Yapın

Çok fazla kapama ihtiyacınız yoksa renkli bir nemlendirici veya bb krem kullanın. Çatlamış dudaklar için ıslak bir bezle veya şeker fırçasıyla fırçalayın dudak kremleri kullanın, keskin bir ruj kullanın, dudak parlatıcısı asla kullanmayın. Doğal renk tonlarında göz farı kullanın ancak göz kapaklarınıza parlaklık ve parıltı katmaktan kaçının. Maskara ve göz kalemi gerçekten ihtiyacınız olan tek şey. Birazcıkta allık herkesin sağlıklı görünmesine neden olur.

Parfüm Sıkmayı Unutmayın

Kötü koku görüşmenin olumsuz geçmesine neden olabilir. Siz kendinizi riske atmayın parfümünüzü sıkıp gidin.

Temiz ve Doğal Tırnaklar

Uzun ve kısa olmasının bir önemi yoktur. Ancak düzgün tırnaklar her zaman kusursuzdur.Bu nedenle bej ve pembe ojeler kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın