Kabak çekirdeğinin zararı ortaya çıktı

Kabak çekirdeğini seviyorsanız dikkat zararsız bir besin gibi duran kabak çekirdeği zararlarını duyunca çok şaşıracaksınız işte az bilinen zararları…

Alerjik Reaksiyonlara Neden Olabilir

İçinde yer alan maddeler bir çok farklı etkene yol açıyor. En tehlikeli olanlardan biride alerjik reaksiyonlardır. Karpuz, salatalık gibi maddelere alerjisi olanlara uzak durması tavsiye edilir.

Tuz Oranı Fazla

Tuz oranı oldukça yüksek olan kabak çekirdeğinin sodyum oranı da yüksektir. Vücut için çok zararlı olan tuz miktarını engellemek için fazla tüketmemenizde fayda var.

İlaçlarla Birlikte Tüketmeyin

İlaçlarla alınması ile ilgili net bilgi yok fakat tavsiye edilmiyor. Her hangi bir yan etki oluşturulabileceğinden ilaçlarla tüketmemeniz daha iyi olacaktır.

Kısırlığa Neden Olabilir 

En büyük zararlarında biriside çok tüketim ile birlikte kısırlığa neden olması. Zaman içinde ciddi hastalıklardan muzdarip olmak istemiyorsanız uzak durmanızda fayda vardır.

İshale Yol Açıyor

Kalori yönünden zengin bir besin olduğu için fazla tüketilince ishale yol açıyor. Sindirim sisteminde sorunlar yaşamak istemiyorsanız fazla tüketiminden uzak durun.

Sivilce Oluşmasına Neden Olabilir

Bol miktarda tuzdan dolayı cildinizde sivilce akne gibi problemlere neden olabilir. Bu yüzden fazla tüketmemeniz cilt sağlığınıza iyi olmayabilir.

 

Bir cevap yazın