Kadınların bedenine zarar veren kıyafetler ve aksesuarlar

Sağlığa zarar veren kıyafet ve aksesuarlar fazlasıyla kullanılır. Fakat hiç biri rahat değildir. Kendinizi rahat hissetmediğiniz heran vücudunuz zarar görüyor olabilir.

Bedeninizin Düşmanı Kot Pantolon

Kalçaları ve bacakları sıkı gösteren dar pantolonlar bedene oldukça zarar veriyor. Damar ve sinir sıkışmasına neden oluyor. Vücudun kan akış dengesini bozuyor. Düşük belli dar pantolonlar ise göbek bölgesinin şeklinin bozulmasına sebep oluyor.

Topuklu Ayakkabılar Vücut Şeklini Bozuyor 

Uzun süre topuklu ayakkabı kullanımı vücut şeklinin bozulmasına sebep oluyor. Ayağın yere tam basmaması diz ve bel bölgelerinde sorunlara yol açıyor. Ayağın öne eğik vaziyette duruyor olması tırnak ve parmak yapısının bozulmasına ve nasır oluşumuna yol açmaktadır. Kullanım sırasında denge sağlaması zor olduğu için omurilik yapısının bozulmasına da yol açar.

Korseler Vücudunuzun Tüm Dengesini Etkiliyor

Dışarıdan kusursuz görünmenize yardımcı olan korseler tüm vücudu etkiliyor. Nefes almanızı zorlaştırmaktadır. Kanın vücutta rahatça akmadığı için organlarında oksijen almamasına sebep oluyor. Omurgaya basınç uyguladığı için duruş bozukluklarına da neden olabilir.

Aksesuar kullanımına dikkat Edin

Ağırlıkları fazla aksesuarlar vücuda zarar verebilir. Göz dolduran büyük ve ağır kolyeler boyun bölgesinde ağrılara sebep oluyor. Uzun süre sonra başın dik tutulması zorlaştırır. Normalden fazla olan küpelerde kulak ağrılarını ve kulak yırtılmaları oluşabilir.

Kemerler Göründükleri Kadar Masum Değil

Kemer genelde tamamlayıcı aksesuar olsa da fazla sıkıldığında verdiği zararların farkına varılmıyor. Fazla sıkılmış kemer mide rahatsızlıklarına sebep oluyor. Aynı zamanda kemerin yanlış kullanımı solunum sorunlarına ve göbek bölgesinde yağlanmaya yol açıyor.

Sentetik Kumaşlar Vücuda Nefes Aldırmıyor

Kıyafetlerde kullanılan sentetik derinin hava almasına engel oluyor. Bu da eklem yerlerinde egzama oluşmasına sebep olabilir. Kıyafet seçiminde pamuklu kumaş kullanımına dikkat edin özellikle de iç çamaşırını pamuklu tercih edin.

 

Bir cevap yazın