Kalın Telli Saçlar İçin 7 Harika Saç Hilesi

Herkes saçlarının biraz daha kalın telli olabilmesi için uğraşırken sen bu topluluğunun içinde olmaman senin için çok avantajlı biliyoruz ki senin de saçlarınla ilgili birçok sorunun var. Fakat bizde de bu sorunları çözmen için birçok saç hilesi var.

saç hilesi

Kolay Saç Taramak

Özellikle nemliyken saçlarını taramak zordur. Ancak bir fırça yardımıyla saçlarını taramayı kolaylaştırabilirsin. Ancak yağ içeren saç bakım kremlerini kullanarak saçlarının yumuşamasını sağlayabilirsin.

saç hilesi

Ekstra Güçlü Tel Tokalar

Saçının elektriklenen yerlerini tel tokayla tutturuyorsun ama tel toka kayıp düşüyor mu ? Artık sorun değil ! Tel tokayı takmadan üzerine sabitleyici saç spreyi uygulayabilirsiniz.

saç hilesi

Daha Kısa Sürede Maşa Uygulamak

Saçlarına maşa uygularken bu süreyi daha kısa tutabilmek için ince uçlu maşa kullanabilirsin.Bu şekilde saç şekillendirme işlemin daha kısa sürer.

saç hilesi

Derinlemesine Bakım Yapmak

Kalın telli saçlar diğer saç tiplerinden daha fazla neme ihtiyaç duyarlar. Özellikle saç uçlarına yoğun bakım uygulamak şart. Bu bakımı kolaylıkla uygulayabilmek için yağ içeren bakım maskesi ya da durulanmayan bakım kremi uygulayayabilirsin. Bu maskeleri saçında 1-2 saat bekletip duruladıktan sonra saçında yumuşaklığı hissedebilirsin.

saç hilesi

Elektriklenmesini Önle

Saçlarının elektriklenmesini önlemek için saçlarını taramadan önce tarağının üzerine sabitleyici sprey uygulayabilirsin.

saç hilesi

Daha Kısa Sürede Saçın Kurusun

Saçlarının nemini almak, daha kısa sürede kurumalarını sağlamak için mikro fiber havlulardan yararlanabilirsin. Duştan çıktıktan sonra saçını bu havluya sar ve nemini almasını bekle.

saç hilesi

Daha Hafif Bir Atkuyruğu İçin 

Atkuyruğunun saçında ağırlık yapmaması, hafif olması için saçının sadece arka kısımlarını atkuyruğu yaptıktan sonra ön kısımları tek tek tel tokayla tutturabilirsin.

Bir cevap yazın