Kilo Verdiren Baskı Noktaları

Parmaklarınızı vücudunuzun bazı bölgelerine uyguladığınızda hem stresinizi azaltacak hemde kilo vermenize yardımcı olacaktır.

 kilo vermenize yardımcı

Kulak Noktası

Bu noktayı bulabilmek için baş parmağınızı, kulağınızdaki küçük üçgen şeklindeki kapakçığa yerleştirin. Sonra ağzınızı açıp kapayarak hareketinin en çok olduğu noktayı belirleyin. Bu noktaya, günde iki kere, 1 ile 3 dakika arası baskı uygulayın.

 kilo vermenize yardımcı

Üst Dudak Noktası

Bu baskı noktası üst dudağınızla burnunuz arasındaki bölgenin ortasında bulunur. Bu noktaya günde iki kez, aç veya stresli hissettiğiniz zaman 1 ile 5 dakika arası baskı uygulayın.
 kilo vermenize yardımcı

Diz Noktası

Bu noktaya uygulayacağınız baskı sindiriminizi hızlandırmakla beraber regl ağrınızın azalmasına da yardımcı olacaktır. Dizdeki bası noktası dizkapağının 5 cm altında bulunur. Her gün işaret parmağınızla 2 dakika bu noktaya baskı uygulayın.

 kilo vermenize yardımcı

Dirsek Noktası

Her gün başparmağınızla 1 dakika boyunca uygulayacağınız basınç vücudunuzdaki fazla ısı ve nemi atmaya, bağırsaklarınızı çalıştırmaya ve vücudunuzun ödem tutmasını engellemeye yardımcı olur.

 kilo vermenize yardımcı

Ayak Bileği Noktası

Bu nokta bacağınızın iç tarafında, ayak bileğinizin 5 cm üstünde bulunur. Her gün 1 dakika basınç uygulayın ve yavaşça baskı yapmayı bırakın. Hamile kadınlara bu baskı noktasını kullanmak önerilmemektedir.

 

Bir cevap yazın