Kilo Vermenize Yardımcı Olacak 7 Ofis Alışkanlığı

Masanızda Su Şişesi Bulundurun

Kilo vermek için herkesin bildiği bol bol su tüketmek. Fakat iş yoğunluğuna kapılıp unutuluyor. Bu yüzden masanızda su şişesi tutmak her gözünüze çarptığında su içmek kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Saatte Bir Ayağa Kalkın

Ayağa kalkmak için birinin çağırmasını yada iş çıkmasını beklemeyin. Her saat başında mutlaka ayağa kalkın.

Yanınızda Sağlıklı Atıştırmalıklar Bulundurun

Çekmecenizde elma, badem yada muz bulundurun. Diyet yapmak sizi zorluyorsa bu atıştırmalıklardan tüketerek diyetinizi bozmadan açlığınızı bastırabilirsiniz.

Öğle Arasında Kısa Yürüyüşler Yapın

Kilo vermek için 1 saat tempolu yürüyüşe gerek yok 10 – 20 dakika arası yürüyüşlerde kilo vermenizi hızlandıracaktır. Arabanızı biraz uzağa park edip evin yolunu biraz uzatarak gitmekten kimseye de zarar gelemez.

Kahvaltıyı İhmal Etmeyin

Erken kalkmaktan şikayetçi olduğunuz için kahvaltı etmeden evden çıkıyorsanız. Size kötü bir haberim var kahvaltı etmeyen insanlar kahvaltı edenlere göre gün içinde daha fazla kalori aldığını gösteriyor.

İş Arkadaşlarınızdan Yardım İsteyin

Ofiste birlikte diyet yaptığınız biri olursa çok daha güzel sonuç alacaksınız. Belki iş çıkışı birlikte spor salonuna bile gidebilirsiniz.

Bol Bol Yeşil Çay Tüketin

Yeşil çay metabolizmanızı hızlandıracağı için kilo verme konusunda en yardımcı içeceklerden biridir. İçine hiçbir şey eklemeden günde en az 1 bardak yeşil çay tüketmek kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın