Kıyafet Seçiminde Yapılan 5 Hata

Özellikle kadınlar giydikleri kıyafetlerle her zaman güzel görünmek isterler. Ancak giyinirken yaptıkları bir takım hatalar tam anlamıyla kötü görünmelerine neden olabilir.

bir takım hatalar

Vücudunuza Yapışan Taytlar 

Hem kombin edilmesi rahat hem de rahat bir görünüm elde etmenizi sağlar. Ancak giyerken dikkat etmek gerekiyor. Bazıları ışığa çıktığınızda kötü görüntü oluşmasına neden olabilir. Bu durum stilinizi zedelemekle kalmaz aynı zamanda bayağı görünmenize neden olabilir.  Bu nedenle bel bölgelerinizde veya basen bölgelerinizde fazla kilolarınız varsa ince kumaşlı taytlar giymenizi kesinlikle önermiyoruz.

bir takım hatalar

Kısa Eteklerin ve Açık Yakalı Bluzların Aynı Anda Kullanılması 

Etkileyici, güzel ve şık bir görünüme sahip olmak için daima; bacaklarınızı sergilerken, mütevazi bir göğüs dekoltesi veya pantolon ya da daha uzun bir etek ile göğüs dekolteli bir şey giymek arasında seçim yapmalısınız.

bir takım hatalar

Hayvan Baskılı Kıyafetler

Şişman veya balıketli bir vücut tipiniz varsa hayvan desenli kıyafetler giymenizi kesinlikle önermiyoruz.  Ancak zayıfsanız ve vücut hatlarınız belirgin değilse leopar, zebra veya yılan derisinden ufak bir dokunuş, vücut şeklinizi vurgulayıp aynı anda stilinize çekicilik katacaktır.

bir takım hatalar

Yapışık Düşük Bel Kotlar

Bel çevrenizde yağ oranı çok fazlaysa düşük bel kot giymenizi kesinlikle önermiyoruz. Aynı zamanda üst bölgeniz uzunsa ve bacak boyunuz kısaysa düşük bel kotlar yerine yüksek bel kotlar giymeyi tercih etmelisiniz.

bir takım hatalar

Cepsiz Kotlar

Cepsiz kotlar kalça kısımlarını vurgulayan oldukça seksi bir görüntü oluşmasını sağlar. Ancak bu durum her vücut tipi için geçerli değildir. Eğer kıvrımlarınız belirginse cepsiz kotlar giymenizi önerebiliriz. Ancak kıvrımlı vücut tipine sahip değilseniz cepsiz kotlar,  daha şekilsiz bir görüntüye neden olacaktır.

 

Bir cevap yazın