Kotlarınızı seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Gündelik hayatınızda giydiğiniz kotlara dikkat ediyor musunuz?Bedeninize uygun kotu nasıl bulabilirsiiz?

Alışverişe gitmeden bedeninizi ölçün. Çoğu marka , kotlarını bel ölçüsüne göre bedenlendiriyor. Bunun nedeni bel bölgesinin daha az değişiklik göstermesi. Kasığınızdan, kotun bittiği yere kadar ölçün. Kotun rengini de göz önünde bulundurun. Koyu renkli kotlar, her sezon üretilen ve tüm vücut tiplerini biraz daha zayıf gösteren ürünlerdir.

Kotunuzu denemeden almayın. Deneme kabinini terk etmeden önce her açıdan kendinize bakın. Kalçanızda nasıl durduğunu kontrol edin.

Büyük beden giyenler  kot modellerini kendi vücut şekillerine göre seçmeliler. İyi bir kot seçimi yaparlarsa kıvrımlarını güzel bir şekilde gösterebilirler. Uzun boylu ve kıvrımlı kadınlar, skinny kotları, kısa ve kıvrımlı kadınlar ise bilekte biten, detaysız kotları tercih edebilir.

Uzun boylu kadınlar kot almak için online alışveriş yapmak en şanslı kişiler. Sadece modelin ölçülerine bakıp, kendi vücutlarında nereye geleceğini hesaplarlarsa uygun kotu bulabilirler. Uzun bacaklı kadınlar, skinny kotları tercih ederlerse daha güzel bir görünüm elde ederler.

Kısa boylu kadınlar ise yüksek belli kotları tercih etmeliler. İç dikiş ve paça genişlikleri alışveriş yaparken dikkat etmeleri gereken faktörlerdir.

Bir cevap yazın