Kullanım Koşulları

Kullanım Koşulları ve Telif Hakları

1- Guzellikansiklopedisi.com adresindeki yayının tamamı veya bir bölümü site yönetiminden izin alınmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, basılıp yayınlanamaz. Bu sitenin içeriği telif hakları kapsamındadır ve Creative Commons 4.0 Uluslararası Lisansı ile koruma altına alınmıştır. İçeriğimizin editörlerimiz tarafından üretilen kısmı, ticari amaçlar haricinde izin alınarak ve  kaynak gösterilerek kullanılabilir.

2- Dürüst Kullanım İlkesi, Genel Ahlâka ve Edebe mugayir fiil ve eylemler ile Hackleme girişiminde bulunup, bu girişimi gerçekleştirenler hakkında gereken hukuki işlemler 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine göre gerçekleştirilecektir.

3- Ayrıca, dijital ortama aktarılmış olan tüm bilgi ve fotoğrafların korsanlar tarafından telif hakkı ihlalini teşvik etmek, buna aracı olmak, mümkün kılmak veya yapılmış bir ihlali gizlemek maksadıyla telif hakkı yönetim bilgisini kasıtlı olarak yanlış vermeyi, silme veya değiştirmeyi yapanlar hakkında da yine, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri amir olacaktır.

4- Sitemizde bulunan haber, fotoğraf galerisi, video galerisi ve ziyaretçi defteri vb. bölümlere yazılan yorumlar ve mesajlar gönderen kullanıcının hukuki sorumluluğundadır.

5- Guzellikansiklopedisi.com sitesindeki bağlantılar sizi başka sitelere yönlendirebilir. Guzellikansiklopedisi.com, bu sitelerin içeriği veya işleviyle ilgili olarak, hiç bir sorumluluk kabul etmez. Guzellikansiklopedisi.com, bağlantısını verdiğimiz sitelerde daha sonra olabilecek herhangi bir değişiklikten ve bu sitelerin donanımınıza vereceği hasarlardan sorumlu değildir.

Önemli Uyarı:

Guzellikansiklopedisi.com hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı misyon edinmiştir. 5651 sayılı yasada tanımlanan haber, video ve resim içeriği erişimi sağlayıcısı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin ekleyip zaman aşımına uğramış, haberleri, makaleleri, videoları ve resimleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple Guzellikansiklopedisi.com uyar ve kaldır prensibini uygular. Site içeriğindeki, haberler alıntı ise kaynak gösterilerek yayımlanmaktadır ve yazarlarını bağlamaktadır. Telif hakkı olan haber, resim, video siteleri ve şahıslar telif hakkı ihlali olan içeriği iletişim linki veya mail ile bize ulaştırdıktan sonra ilgili içerik 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır.

FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNU

Kanun Numarası: 5846

Kanun Kabul Tarihi: 05/12/1951

Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi: 13/12/1951

Yayımlandığı Resmi Gazete Sayısı: 7981

Güzellik Ansiklopedisi Privacy Policy

We will keep your information confidential except where disclosure is required or permitted by law (for example to government bodies and law enforcement agencies). Generally, we will only use your information within the www.guzellikansiklopedisi.com. However, sometimes the www.guzellikansiklopedisi.com uses third parties to process your information. www.guzellikansiklopedisi.com requires these third parties to comply strictly with its instructions and the www.guzellikansiklopedisi.com requires that they do not use your personal information for their own business purposes, unless you have explicitly consented to the use of your personal information in this way. When you interact with the www.guzellikansiklopedisi.com we sometimes receive personal information about you. For example, if you write to us or sign up to a newsletter, you might tell us who you are, how we can contact you and what you think of the www.guzellikansiklopedisi.com and its services. When you use www.guzellikansiklopedisi.com online services, we use cookies and collect IP addresses. You can find out more about this in the www.guzellikansiklopedisi.com cookies section of our full Privacy Policy.