Mağaza çalışanlarının size asla söylemeyeceği sırlar

Alışveriş tüm kadınların en çok sevdiği şeylerden biri.   mağaza çalışanları da bu durumu bildiği için çeşitli yöntemler geliştirdi. İşte hiçbir mağaza çalışanının size asla anlatmayacağı sırlar.

 

İndirim sizin iyiliğiniz için değildir 

İndirimler aslında size daha çok şey satın aldırmak içindir. İndirimdeki bir mağazada gördüğünüz çoğu şey aslında ürünlerin kendi fiyatı.  mağazalar vitrinlerini indirim yazısıyla doldursa da çok az ürüne indirim verir. Ama siz ister istemez indirim psikolojisine girdiğiniz için akışveriş  yapmaya başlarsınız.

Markadan markaya bedenler değişebilir 

Bedenler farklı mağazalarda değişiklik gösterebilir. Bir mağazada M beden giyiyorken diğerinde bi anda L bedene geçmeniz bu yüzdendir.

Tasarımcı imzalı elbiseler daha yüksek fiyata satılır 

Büyük firmalar bazen iyi bilinen tasarımcılarla iş birliği içine girerek müşterilerinin daha çok para ödemesini sağlarlar. Ve limited edition olarak sattıkları bu ürünlerin  mağazanın geri kalanında hiçbir farkı yoktur.

Sentetik ürünler, ve diğer fabrika ürünlerinin maliyeti aynıdır 

Her ne kadar pamuk olan ürünlerden daha fazla ücret istense de aslında sentetiğin ve pamuk ürünlerinin maliyeti aynıdır.

Outletlerdeki kıyafetler mağazadakilerle aynı olmayabilir 

Aynı ürünleri outlerlerde bulabildiğinizi düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Çünkü oradaki ürünler için kullanılan ürünler, butiklerde satılan ürünlerle aynı değil.

Moda her hafta değişir 

Mağazalarda sadece iki sezon olduğu dönemler artık bitti. Yeni sezon ürünler neredeyse haftada bir mağazaya geliyor ve bu sebeple siz her hafta yeni bir şey almak istiyorsunuz…

 

Bir cevap yazın