Saç çıkaran yağlar nelerdir?

Saçlarınızın dökülmesinden şikayetçiyseniz saç çıkaran yağlar ile çok daha sağlıklı saçlarınız olabilir. Saç çıkaran yağlar nelerdir ? Merak edenler için gelin hep birlikte bakalım …

Nane Yağı 

En çok tercih edilen türler arasında ilk sırada nane yağı gelmektedir. Nane yağı saçların çoğalması yanı sıra sağlıklı hale getirmesi ile de tanınıyor. Nane yağı saçlardaki kuruluğu önlerken kaşıntı ve kafa derisi sorunlarına da iyi geliyor.

Argan Yağı

Argan yağı kullanımı ile daha sağlıklı pırıl pırıl ve dolgun saçların sahibi olabilirsiniz. Bir çok yönden etkili olmasının yanı sıra kolay bulunabilir bir ürün olması sebebiyle de ilgi çekiyor.

Jojoba Yağı

Jojoba yağı saç üzerinde bir çok faydası bulunuyor. Saç kırılmalarını önleyen saç derisini yumuşatan ve saçların uzamasını sağlayan özellikleri ile ilgi çekiyor.

Fındık Yağı

Fındık yağı kullanımı saç kepeklerinin oluşmasını engelleyebilirsiniz. İçerisinde B1, B2, B6 vitaminleri oldukça kullanışlı bir ürün olan fındık yağı günlük hayatınızın bir parçası haline getirebilirsiniz.

Menekşe Yağı

Saçlarınız dökülüyorsa bunun yanı sıra kuru görünüyorsa önerilerden biride menekşe yağı olacaktır. Her banyo sonrası tercih edebilirsiniz.

Haşhaş Yağı

Saç çıkaran yağlardan biride haşhaş yağıdır. Dökülen saçları tedavi eder, bununla birlikte saçları uzatan ve kepekleri yok etme özelliğine de sahiptir.

Bir cevap yazın