Sağlığınızı Tehdit Eden 7 Moda Parçası

Kadınların %73’ünün giysileri ve aksesuarlarına bağlı olarak sırt ağrıları yaşadığı araştırmalarla kanıtlanmıştır. Gardırobunuzdaki parçalar göründükleri kadar zararsız değiller.

Gardırobunuzdaki parçalar

Tanga

Sık sık tanga giyiyorsanız vajinal enfeksiyon, hemaroid, iritasyon ve pişik gibi sağlık problemleri yaşama ihtimaliniz çok yüksek. Özellikle yaz aylarında   daha az tanga giymeye ve %100 pamuklu olanları almaya özen gösterin.

Gardırobunuzdaki parçalar

XL Çantalar

Kadınlar olarak ihtiyacımız olan her şeyi yanımızda taşımak istiyoruz ancak fazla ağır çantalar kas ağrılarını tetikliyor ve eklemlerinize zarar veriyor.

Gardırobunuzdaki parçalar

Kalem Etek

Oldukça moda olan kalem etekler bacaklarınızı birbirine fazla yakınlaştırdığı için denge problemlerine yol açabilir. Hareketlerinizi kısıtlar, kas gerginliğine ve dizlerde şekil bozukluklarına neden olabilir.

Gardırobunuzdaki parçalar

Dar Sütyen

Göğüslerinize tam olarak oturmayan sütyenler sırtta, omuzlarda ve omurgada ciddi problemlere neden olabilir. Sütyen almadan önce  mutlaka deneyin. Göğüsleriniz büyükse ince askılı sütyenlerden kaçının.

Gardırobunuzdaki parçalar

Parmak Arası Terlik

Plajların vazgeçilmezi parmak arası terlikler sandığınız kadar güvenli değil. Parmak arası terliklerle yürüken topuklarınız yere daha sert vurduğu için ayak ve sırt ağrısı ortaya çıkabilir.

Gardırobunuzdaki parçalar

Vücudu Saran Giysiler

Korseler, dar pantolonlar, badiler, taytlar… Vücudunuzun şeklini ortaya çıkaran bu giysiler nefes darlığı, kas ağrısı ve kan dolaşımı problemlerini tetikliyor. Her zaman doğru bedeni seçmelisiniz ve dar giysilerin likrayla yapılmış olmasına dikkat etmelisiniz.

Gardırobunuzdaki parçalar

Kravat

Cornell Üniversitesi’nin araştırmasına göre erkeklerin %67’si boyunlarından daha dar gömlekler alıyor. Dar bir yaka ve sıkı bir kravat kan dolaşımını azaltarak göziçi basıncını arttırır, baş ağrısına neden olur, boyun hareketlerini kısıtlar, sırtta ve omuzlarda kas gerilimini arttırır.

Bir cevap yazın