Unutmamanız gereken en temel stil kuralları

Stil tamamen kişinin kendi özgürlüğünü ve ruhunu yansıtan giyinme kültürüdür. Vücut yapınızı ve kusurlarınızı tanıdıktan sonra kendi stilinizi yaratabilirsiniz.

Tek Bir Dekolte Seçin

Dekolte doğru bir şekilde kullanıldığı taktirde şıklığınıza şıklık katacak bir harekettir. Fakat aynı anda birden fazla dekolte kullanımı tüm iddiayı söndürür.Hem bacak hem göğüs dekoltesi kullanmaktan kaçının.

Canlı Renk Kullanımına Dikkat

Vücudunuz kusurlu olduğunu yada ilgi çekmesini istediğiniz bölgelerinde fazla parıltı ve dikkat çekici renkler kullanmaktan kaçının. Çünkü fazla ışıltı ve renk dikkat çekeceği için karşınızda ki kişinin direk odak noktası orası olacaktır. Nötrlemek için koyu renk ve düz kumaşlar seçmenizde fayda vardır.

Aksesuar Seçimine Dikkat

Aksesuar seçiminiz ne kadar minimal ise o kadar zarif görüneceğiniz den emin olun stilinize uyan en fazla 2 parça aksesuar seçmeniz yeterli olacaktır.

Siyah Kombinini İyi Yapmak 

Siyah giymenin her zaman kurtarıcı olduğu doğru ama siyahın renkli kıyafetlerle kombinesi zordur. Siyah sade ve düz olduğu için renkli kıyafetler siyahın yanında basit kalacak bu yüzden renkli kıyafetlerle kombin etmede ısrarcı olmayın.

Yüzünüz Stiliniz de Belirleyicidir

Yüzünüz topluysa yada gıdınızdan rahatsızsanız ince sallantılı küpeler kurtarıcınızdır. Amaç yüzünüzü ince zarif göstermek olduğu için köşeli gözlüklerde yüz hatlarınızı uzun olduğundan uzun gösterecektir.

Tek Bir Star Seçin 

Kombininiz ne olursa olsun tek bir parçayı star yapmanız yeterlidir. Bu pırıltılı bir çanta olabilir, şık bir kolye yada renkli bir çorap olabilir. Mühim olan sadelikten şaşmadan stili koruyabilmek.

Modaya Takılı Kalmayın

Stil sahibi olmak asla modayı takip etmekten geçmez stil sahibi olmak size yakışanı içinde mutlu olduğunuz parçaları bir araya getirip giyinmektir.

Bir cevap yazın