Uyuma Şekline Göre Kişilik Analizi

Uykumuzun derinliklerindeyken bedenimiz seçimlerimiz tarafından değil bilinçaltımız tarafından kontrol edilir. Bilinçaltımızın en iyi olduğu uyku pozisyonunu alırız.


Cenin Pozisyonu

Bu pozisyonda uyuyan kişiler dışarıda zorlu yapıya sahip görünseler de iç dünyalarında çok hassas yapıdadırlar. Duygularını pek fazla açığa vurmazlar, kolayca incinseler de ayaklarının üzerinde duracak güce sahiptirler.


Kütük Pozisyonu

Bu pozisyonda uyuyan insanların sakladıkları bir şey olmaz. Oldukça sosyal ve açık sözlüdürler. Onların canını sıkabilecek çok az şey vardır. Bu pozisyonda sabit ve sıkıcı görünseler de sosyal açıdan aktif kişileri yansıtır.


Deniz Yıldızı Pozisyonu

Bu pozisyonda uyuyan insanlar rahat ve geniş davranırlar dertsiz tasasız görünürler. Konu başkaları oldu mu yardımcı olmak için ellerinden geleni yaparlar.


Hayalperest Uyku Pozisyonu

Bu pozisyonda uyuyan insanlar doğuştan yaratıcı olurlar. Her şeyden çok düşüncelerle vakit geçirmeyi severler. Yeni şeyler yaratmayı, düşünmeyi ve derin konuşma yapmaya bayılırlar.


Yan Yatış Pozisyonu

Bu pozisyonda yatan insanlar anlaşması kolay, eğlenceli.sevdikleri insanları koruyan ve karşısındaki insanlar tarafından sevgi görmeye kendilerini açan insanlardır.


Eller Yastığın Altında Yüz Üstü Yatma Pozisyonu

Bu pozisyonda uyuyan insanlar sağduyulu olup sezgilerine güvenerek dikkatli davranan insanlardır. Sır saklama eğilimindedirler. Ancak barış ve rahatlıktan yana olup güven veren insanlara saygı duyarlar.


Düşünür Pozisyonu

Bu pozisyonda uyuyan insanlar felsefi düşüncelere yatkın olmalarının yanı sıra yüksek yaşam idealleri olur. Ayrıntılar önemlidir kendi düşüncelerine güvenen kişilerdir.


Yastığa Sarılma Pozisyonu

Bu pozisyonda uyuyan insanlar son derece korucudurlar. Böyle olmalarının nedeni hayatında çok değer verdiği kişilere sevgiyle sıkıca bağlı olmalarındandır. Ailelerini korur sevdiklerini yüzüstü bırakmazlar.

 

 

 

 

Bir cevap yazın