Vücut tipinize uygun elbise seçimi

Yazın en çok rahat ettiğimiz kıyafetler; bol elbiseler kuşkusuz… Uzunu kısası birçok farklı modeliyle vitrinlerdeki yerini alan elbiselerin doğrusunu seçmek ise önemli.

Minyon olanlar 

Minyon bir tipiniz varsa, bacaklarınızı ön plana çıkaracak kısa elbiseler tercih etmelisiniz.Bu sizi, olduğunuzdan daha uzun boylu gösterecektir.

Uzun boylu olanlar 

Uzun boylu kadınlar, bol kumaşlı ve orta uzunlukta elbiseler tercih edebilir. Ayak bileklerinizin gözüktüğü bu hoş görüntü, kendinizi çok uzun hissetmenizin önüne geçecektir.

Armut vücut tipi

Armut tipi vücutlarda kalçalar geniş, omuzlar dar ve bel de incedir. Bu tip bir vücuda sahipseniz yapmanız gereken, ince olan belinizi ön plana çıkarmaktır. Ancak düz kesim yazlık elbiseler, kalçalarınızı olduğundan iri gösterecektir.

Elma vücut tipine sahip olanlar 

Elma tipi vücutlarda geniş omuzlar, büyük göğüsler, kalın bir bel ve düz bir kalça yapısı vardır. Bu tip bir vücuda sahipseniz, bedeninize yapışmayan elbiseler giyin.

Kum saati vücut tipi 

Kum saati vücut tipinde,  belirgin bir bel ve kavisli kalçalar vardır. Eğer bu tip bir vücuda sahipseniz, vücudunuzdaki iyi orantıları göstermek için esnek ve örme kumaşlardan elbiseler giyebilirsiniz..

Cetvel vücut tipine sahip olanlar 

Cetvel gibi düz bir şekilde yukarıdan aşağıya inen vücut tipine sahipseniz, yapmanız gereken şey giysilerinizle kıvrımlar yaratmak ve düz hatlarınızı yumuşatan dökümlü kesimler tercih etmek.

 

Bir cevap yazın