Yüz şekline göre allık sürme teknikleri

Makyaj malzemelerinin olmazsa olmazı allık yüz hatlarını ortaya çıkarıp kemikli bir yüz görünümü sağlar. Fakat yüz şekline göre uygulanmadığında garip gölgeler ve sahte görünüm çıkabilir.

Yüz Şeklinizi Keşfedin

Makyaj yüz şekilleri dört ana gruba ayrılarak yapılır. Uzun, kare, oval, yuvarlak yüzdür. Oval yüz ideal yüz tipi olarak edilir.Oval yüzlerde elmacık kemikleri daha belirgindir. Allık uygulamalar da yüzü oval yüz tipine yaklaştırmak elmacık kemiklerini belli etmek için uygulanır. Kare yüzün uzunluğu ve genişliği aynıdır. Yüzdeki köşeler sert ve belirgindir. Uzun yüzün uzunluğu genişliğinden daha fazladır. fakat elmacık kemikleri belli değildir. Yuvarlak yüzün uzunluğu genişliği ile aynı boyuttadır. Kare yüzden farkı yanaklar daha dolgundur.

Yüz Şekline Göre Allık Uygulama

Oval yüzler en ideal yüz tipidir. Elmacık kemikleri zaten belirgindir. allığı elmacık kemiklerinin tam üstüne ve şakaklara uygulamak yeterlidir. Kare yüze sahipseniz hatlarınızı biraz yumuşatmak isteyebilirsiniz. orta boy fırça ile burnunuzun yanından dışarıya doğru sürmelisiniz.Elmacık kemiklerine müdahale etmemeniz istenilen yumuşak hatlara sahip olmanızı sağlayacaktır. Uzun yüze sahipseniz allığın keskin durmasına özen gösterin yanaklara ve saç diplerine uygulayın. Üzerine şeffaf pudra sürerek yumuşak görünüm elde edebilirsiniz. Yuvarlak yüze sahip kişiler daha ince görünmek için allık uygulamaları yapar. Elmacık kemiklerinden başlayıp şakaklara doğru sürmelidir. Sürerken v harfi oluşturmanız daha ince gözükmenizi sağlar.

 

Bir cevap yazın