Hamam Böceklerini Uzak Tutacak 5 Yöntem

Hamam böceklerinden kurtulmak için ilaçsız bir yöntem denemek istiyorsanız sizler için hazırladığımız pratik yöntemlere göz atabilirsiniz. İlaç kullanmadan hamam böceklerini evinizden uzak tutacak bu yöntemler neler, işte cevabı…

Hamam böceklerinden kurtulmak

Defne Yaprağı

Evinizin belirli köşelerine ezdiğiniz defne yapraklarını koyarak hamam böceklerini evinizden uzak tutmanız mümkün. Hamam böceklerinden kurtulmak

Boraks

Boraksı hamam böceklerinin yoğun olarak bulunduğu yerlere yayarak hamam böceklerinden kurtulmayı deneyebilirsiniz. Boraksa dokunduklarında su kaybeden böcekler kısa bir süre içinde öldüğü için oldukça etkili bir kullanım şekli elde edebilirsiniz.

Hamam böceklerinden kurtulmak

İdris Otu

Sadece hamam böceklerini değil sivrisinek ve diğer böcekleri de öldüren idris otu kullanımı için bir parça pamuğun üzerine idris otu yağını dökün ve pamuğu evin belirli köşelerine koyun. Diğer bir kullanım şekli için ise 5 damla idris otu yağı ile 10 damla nane yağını karıştırın ve hamam böceklerinin olduğu yerlere sıkın.

Hamam böceklerinden kurtulmak

Karbonat ve Şeker

Karbonat ile 1 fincan şekeri karıştırarak evinizin belirli köşelerine serpin ve hamam böceklerinden kurtulun. Şeker ile kıskacına alacağınız hamam böceklerini karbonatın gazı ile yok edebilirsiniz.

Hamam böceklerinden kurtulmak

İnce Silisli Toprak

Güçlü bir organik elementi olan ince silisli toprağı hamam böceklerini evden uzak tutmak için kullanabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın