İlk Buluşmada Ne Giyilmeli?

Kadınlar için ilk buluşmada ne giyeceği konusunda karar vermek tahmin edilenden zordur.Her şeyden önce rahat ve kafanızdaki bütün olumsuzlukları atmalısınız.

Nereye Gideceğinizi Önceden Öğrenin 

her şeyden önce nereye gideceğinizi öğrenin.Sürprizler güzeldir fakat gittiğiniz yere uygun kombin seçeneği yapmalısınız.

Yanınıza Hafif Bir Ceket Alın 

Özellikle gece dışarı çıkıyorsanız veya mevsim  geçişlerine denk geldiyseniz mutlaka yanınıza hafif bir şeyler alın.Mutlaka  terleyip çıkarmak isteyeceksiniz ve elinize yük olmaması için hafif ve nazik ceket tercih edin.

Fazla dekolte tercih etmeyin 

İlk buluşmada dekolte tercihi karşı tarafın ön yargılı davranmasına sebep olabilir.Çünkü her kişi için ilk izlenim önemlidir.

Ne giyeceğinizi önceden mutlaka deneyin 

Son dakikada aklınızdaki kıyafetin aslında üzerinizde çok kötü durduğunu görmek ilk buluşma hazırlığında başınıza gelecek en kötü şeylerden biri olabilir. Bu nedenle mutlaka evden çıkma sürenizden önce hazır olun ve daha iyisi bir gün evvel tüm kıyafetinizi üzerinize giyerek prova edin ki bir sürprizle karşılaşmayın.

​Kıyafetinizde rahatlığı tercih edin 

İlk buluşmada şık görünmek elbette önemli ama şık görünürken o rahatsız ayakkabılarla yürümek ya da içinde rahat hissetmediğiniz elbise, hareketlerini kısıtlayacağı için öz güven kontrolünü de etkileyecektir. Bunun yanı sıra sizden hoşlanan herhangi bir erkek bile rahatsız olduğunuzu hissedebilir. Ve bu durum onların da  moralinizi etkiler.

Rahat ayakkabılar tercih edin 

Şık bir elbiseyi veya kıyafeti tamamlamak için topuklu ayakkabıya ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz fakat eğer o ayakkabılar üzerinde rahat edemeyeceksiniz baştan giymemek en iyisi. Özellikle topuklu ayakkabılar, zaman geçtikçe daha rahatsız hissedecek ve yürüyüşünüzü etkileyecektir.

Kararsız kalırsanız, kırmızıyı seçin 

Eğer birden fazla kıyafet seçeneğiniz varsa ve hiçbirini bir türlü seçemiyorsanız,  en uygun kırmızı olanı seçin. Psikolojik olarak kırmızı rengi ateşi çağrıştırdığı için özellikle erkekler kırmızı giyen kadınları daha çekici bulur.

Bir cevap yazın