Çiçekleriniz Uzun Süre Canlı Kalması İçin 5 Öneri

Sonunda çiçeklerinizi diktiniz ve mükemmel görünüyorlar. Canlı çiçekler nasıl korunur merak ediyorsanız galerimize göz atın.

Canlı çiçekler nasıl korunur

Plastik Köpük Parçaları

Ağır bitkileri güneşe göre hareket ettirmek zor olabilir. Ancak bu basit püf noktası hem hareketi kolaylaştırır hem de çiçeklerinizin doğal su emilim sürecini teşvik eder. İlk önce saksının üçte birini plastik köpük parçalarıyla doldurun. Saksının geri kalanını toprakla doldurun.

Uygun Şekilde Budamak

Hemen budama makasınıza koşmadan önce kendinize neden budadığınızı sorun. Bitkilerinizin canlılığını mı korumak istiyorsunuz? Belirli bir şekle mi sokmak istiyorsunuz? Yoksa büyümelerini kısıtlamak mı istiyorsunuz? Budamaya başlamadan önce amacınızı belirlemek daha sağlıklı sonuçlar almanızı sağlar.

Su ve Güneş Işığı

Her bitkinin ihtiyacı olan su ve güneş ışığı miktarı farklıdır. Bitkinizi tanıyın ve neye ne kadar ihtiyacı olduğunu öğrenin. Böylece canlı ve uzun ömürlü çiçeklere sahip olacaksınız.

Kahve Filtresi

Saksınızın dibinin suyla tıkanmasını kahve filtresi kullanarak engelleyebilirsiniz. Kahve filtresini saksınız ve toprak arasına yerleştirin. Bu suyun akıp saksınızı tıkamasını önleyecektir.

Yumurta Kabuğu Suyu

Bu karışım için tek ihtiyacınız olan birkaç yumurta kabuğu, su ve boş bir kap. Bütün malzemeleri bir kapta birleştirin ve çiçeklerinizi sulayın.

Bir cevap yazın