Bel Şeklinize Göre Giyinme Önerileri

Belinizin uzun veya kısa olması kıyafet seçiminde oldukça belirleyicidir. Kısa belli kadınlar ya da uzun belli kadınlar nasıl giyinmeli? İşte cevabı…

Belinizin uzun veya kısa olması

İşte Bel Formunuza Göre Giyim Önerileri 

Belin ya uzundur ya da kısa bunun ortası genellikle yoktur. Giyeceğiniz kıyafetlerle bel kısmınızı uzun veya kısa göstermek mümkün olabilir.
Kısa ya da uzun bele sahip olanlar değişik formlarda kıyafet giymeli aksi takdirde istemedikleri bir görüntüyle karşı karşıya kalabilirler.

Belinizin uzun veya kısa olması

Kısa Bele Sahip Olanlar Nasıl Giyinmeli ?

Eğer bu tip bel formuna sahipseniz vücudunuz alt kısmı daha küçük görünebilir.  Bu nedenle seçeceğiniz kıyafetlerle vücut şeklini dengelemeniz gerekir. Dikine çizgili bluzlar giyinmek beliniz biraz daha aşağıya iner. Ancak burada dikkat etmeniz gereken çizgilerin ince olmasıdır.Ayrıca vücudu sarmayan kendi bedeninizden biraz daha büyük bedenler tercih ederseniz belinizin kaybolmasını sağlayarak güzel bir görüntü elde edebilirsiniz.

Belinizin uzun veya kısa olması

Kısa Bele Sahip Olanlar Ne Tür Kıyafetlerden Uzak Durmalı ?

Kısa bele sahipseniz kesinlikle kemer kullanmanızı önermiyoruz. Kemere çok fazla ihtiyaç duyuyorsanız kıyafetinizle aynı renk kemer tercih edebilirsiniz.

Belinizin uzun veya kısa olması

Uzun Bele Sahip Olanlar Nasıl Giyinmeli ?

Uzun bele sahip olanların tek yakındığı bacak boylarının kısa görünmesidir.  Eğer uzun bel kısmına sahipseniz alt kısmınızın da uzun görünmesini sağlayabilirsiniz.Genellikle belden itibaren kabarık elbiseler bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlayacaktır. Gömlek tercihinizi kısa ve bele oturan gömleklerden yana kullanmalısınız. Ayakkabı seçiminde genellikle topuklu olan ayakkabıları seçmenizde fayda var.

Belinizin uzun veya kısa olması

Uzun Bele Sahip Olanlar Ne tür Kıyafetlerden Uzak Durmalı ?

Uzun bele sahip olanlar belin biraz yukarısında kalan pantolonlar tercih etmeliler. Ancak bu pantolonlar kesinlikle dar paça formda olmamalıdır.

Bir cevap yazın