Kahve Telvesinin Cilde 4 Faydası

  1. Doğal peeling içeren kahve telvesi, cildi uyararak ve canlandırarak cildinize güzellik Katar. 1 tatlı kaşığı kahve telvesini 1 tatlı kaşığı limon ve 1 tatlı kaşığı suyla karıştırıp cildinize masaj yapın.10 dakika beklettikten sonra cildinizi ılık suyla yıkayın farkı sizde göreceksiniz.
  2. Kahveden tonik olarak da faydalanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey bir fincan Türk kahvesi hazırlamak. Hazırladığınız kahve ılındığında suyuna 1 parça pamuğu batırın ve yüzünüzü tahriş etmeyecek şekilde pamuk yardımı ile silin. Bir süre bekledikten sonra yıkayabilirsiniz. Güne taze ve aydınlanmış bir ciltle başlamak için ideal bir seçim olabilir.
  3. Kahve telvesinin cilde faydaları gözaltı morluklarında da kendini gösteriyor. Kahve telvesinden bir miktar alıp gözaltlarınıza sürün 5-10 dakika bekledikten sonra yıkayın. Düzenli uygulandığında morluk ve şişliklerde gözle görülür bir iyileşme olduğunu fark edeceksiniz.
  4. Kahve tüketiminde aşırıya kaçılmadığı takdirde antidepresan gibi etki gösterip mutluluk hormonlarının salgılanmasında etkili olduğu söyleniyor.  Araştırmacılar kahvenin mutluluk vermesinin nedenini içindeki güvenilir antioksidanlara bağlıyor.

Bir cevap yazın