20 Yaşındakiler İçin Güzellik İpuçları

Doğal Bronzlaşmadan Şaşmayın

Okul kampüsünde yeterince güneşlenmiyor olabilirsiniz. Bir şekilde derinizin bronz görünmesini istiyorsanız aklınıza hemen solaryum geliyor. Fakat cilt kanserleri insanlarda erken yaşta etkilemeye başladı. Bu yüzden doğal olmayan şeyleri cildinize uygulamayın.

Güneş Kremi Sürmeyi Alışkanlık Haline Getirin

Güneş kremini sürmek için illa denize gitmenize gerek yok. Dışarı her çıktığınızda güneş kremini çantanızdan eksik etmemelisiniz. 30 faktörlük güneş kremleri tercih edin böylece lekelere ve cilt kırışıklıklarını ertelemiş olursunuz.

Rujlar Eğlencelidir

Kırmızı ruj sürmeye alışık olmamanızın sebebi kendinizi aynada kırmızı dudakla yeterince görmemenizdir. Kendinize bir şans verdiğinde ardından pembe, mor hatta siyah rujlar da deneyeceksiniz. Ne yaparsanız yapın sadece kendiniz için yapın.

Yüzünüzü Düzenli Olarak Durulayın

Makyaj sonrası yüzünüzü bir havluyla kurulayıp bırakmış olabilirsiniz. Fakat doğru cilt bakımı şart temizleyici, tonik, serum, nemlendirici ve göz kremi günde 2 kez sırasıyla kullanılırsanız cildiniz 25 yıl sonra size minnettar olacaktır.

Profesyonel Olun

Okulda giydiğiniz her kıyafeti iş hayatında giymeniz mümkün değil iş görüşmesine giderken derli toplu gösterecek kıyafetler seçmeniz önemli. Henüz bir işiniz olmayabilir. Ama dolabınızda bulunacak birkaç kıyafet iş hayatına hazır hissetmenize yardımcı olacaktır.

Cüzdanınıza sahip çıkın

Kendi paranızı kazanmaya başlayınca harcamalarınıza dikkat etmenizde fayda var. Ucuz diye kalitesiz bir şey almaktansa para biriktirip kaliteli ürün almanızda fayda vardır.

Size Özel Parfüm Kokunuz Olsun

Parfümünüz bir nevi sizi yansıtır. Sevdiğiniz parfümü bulduktan sonra değiştirmemeye gayret gösterin. Sizi parfüm kokunuzdan hatırlayanlar olacaktır.

 

 

Bir cevap yazın