Hintli Kadınlardan Öğrenebileceğimiz 10 Güzellik Tavsiyesi

Hintli kadınlar kendilerine özgü birkaç güzellik ipuçlarına sahipler. Bu ipuçlarının en iyi yanı ise, doğal yöntemler üzerine kurulduğu için binlerce lira saçmamıza gerek olmaması. Eğer parlak saçlar ve canlı bir cilde sahip olmak istiyorsanız bu 10 güzellik tavsiyesini denemelisiniz..

Hintli kadınlar

Kötü Bronzlaşmayı Doğal Yollarla Düzelt

Eğer güneşin altında fazla kaldıysanız ve çok bronzlaştıysanız 1 adet limonu sıkın ve 1 çay kaşığı bal ile karıştırın. Bu karışımı yüzünüze maske gibi sürün 10 dakika beklettikten sonra durulayın. Bal ise cildinize olan nemi sağlayacaktır.

Hintli kadınlar

Saç İncelmesini Önle

Farklı şampuanlar, tedaviler ve vitaminlerle saçınızın incelmesini önleyebilirsiniz fakat yapabileceğiniz en basit şeylerden biri saç çizginizi arada bir değiştirmek. Eğer saçınızı yıllarca aynı şekilde ayırırsanız saçınızın hacmini kaybedersiniz, saçlarınız sönük uzamaya başlar. Arada bir saç çizginizi değiştirmekte fayda var.

Hintli kadınlar

Kepekten Limon İle Kurtulun

Eğer kepek problemiyle uğraşıyorsanız. Biraz hindistan cevizi yağını bir çay kaşığı limon ile karıştırın. Bu karışımı saçınızın köklerine masaj yaparak sürün, 1 saat kadar tutun daha sonra saçınızı yıkayın. Böylece kepekten kurtulmuş olacaksınız.

Hintli kadınlar

İstenmeyen Tüylerden Nohut İle Kurtulun

Nohut ununu, macun haline gelene kadar suyla karıştırın istenmeyen tüylerin olduğu bölgeye sürün ve kurumaya bırakın. Sonrasında dairesel hareketlerle ovun. Eğer bunu birkaç ay boyunca haftada iki kez yaparsanız etkisini gösterecektir.

Hintli kadınlar

Saç Renginizi Değiştirmek İçin Kınayı Deneyin

Saçınıza kimyasal boyalarla zarar vermek yerine, saçınıza renk vermek için kınayı deneyin. Eğer koyu bir saçınız varsa kırmızı kınayı kullanın, kırmızı kına güneşte saçınıza kızılımsı bir renk verecektir. Beyaz saçlarınızdan kurtulmak için koyu renkli kınayı kullanabilirsiniz.

Hintli kadınlar

Her Şey İçin Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı mucizevi bir ürün. yumuşatmak istediğiniz neresi varsa sürün. Saçınızın ipeksi ve parlak görünümünü sağlayan doğal bir maskedir. Hindistan cevizi yağı aynı zamanda iyi bir makyaj temizleyicidir.

Hintli kadınlar

Harika Bir Cilt İçin Multani Mitti 

Bir çeşit kil olarak da bilinen multani mitti gözenekleri sıkıştırmanın, sivilceleri kurutmanın, yüzü temizlemenin ve cildi pürüzsüz yapmanın en etkili yoludur.

Hintli kadınlar

Sivlceleri Neem İle Temizleyin

Neem ağacı yapraklarını yüzümüze koyarak her gün maske şeklinde kullanmak tamamen güvenli ve kimyasal tedavilere iyi bir alternatif.

Hintli kadınlar

Kararmaları Zerdeçal İle Açın

Kararmış bölgelerinizi aydınlatmak için zerdeçal kullanabilirsiniz, aynı zamanda koltuk altı kararmalarını aydınlatmaya da yarar.  Zerdeçalı suyla karıştırın, ihtiyacı olan bölgeye sürün, 10 dakika tuttuktan sonra yıkayın.

Hintli kadınlar

Saçınız İçin Çay

Eğer sarışınsanız ve saçınızı aydınlatmak istiyorsanız duşta saçınızı yeşil çay ile durulayın, eğer kızıl saçlıysanız amber çiçeği çayını kullanın. Biberiye çayı koyu saçları daha canlı gösterecektir. Eğer beyaz saçlarınızı saklamak istiyorsanız onları adaçayı ile renklendirin.

Bir cevap yazın