Olduğunuzdan yaşlı görünmenize neden olan fondöten hataları

Fondöten neredeyse tüm kadınların vazgeçilmez makyaj parçasıdır. Fondöten sürerken en ufak hata bizi olduğumuzdan yaşlı gösterebilir. Yapılmaması gereken hatalar nedir gelin bir bakalım.

Cildi Nemlendirme den Fondöten Uygulamak

Sabah kalktığımızda cilt bakımı rutini gerçekleştirmek zor gelebilir. Ancak fondötenden önce süreceğiniz nemlendirici sizi olduğunuzdan yaşlı göstermeyecek hem cildiniz daha güzel duracak. Kuru cilt her zaman yaşlı görünüm sergiler unutmayın.

Makyaj Bazı Kullanmamak

Cildinize uygun bir makyaj bazı kullanarak cildinizdeki kızarıklıkları, gözenekleri, lekeleri daha iyi örtebilirsiniz.

Kalın Yapılı Fondöten Kullanmak

İnsanlar yaşları ilerledikçe kalın daha kapatıcı olduğunu düşünür. Ve kalın fondötenler tercih ederler. Fakat fondöteni kapatıcı yapan kalınlığı değil pigmentleridir.

Ten Renginiz den Koyu Renkte Fondöten Sürmek 

Çoğu kişi orjinal cilt tonundan daha koyu fondöten sürmenin kendisini daha bronz göstereceğini düşünür. Fakat bu teknik yanlıştır, yaşınızdan daha yaşlı gösterecektir. Eğer bronz gözükmek istiyorsanız buna uygun pudra kullanabilirsiniz.

Çok Fazla Pudra Kullanmak 

Fondöteni pudrayla sabitlemek cildinizi olduğundan pürüzlü ve yaşlı gösterebilir. Pudralar makyajı sabitlemek ve matlaştırmak için ideal ürünlerdir. Pudrayı cildinize fırça yardımıyla tampon hareketler uygulayarak güzel görünebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın