Yaşlanmayı Geciktiren Besinler

Kırışıklardan tamamen arınmak istiyorsanız beslenme tarzınızda önemli değişiklikler yapmanız gerekiyor. Kırışıkları önlemek için tüketmeniz gereken besinleri sizler için araştırdık, işte yaşlanma karşıtı besinler…

yaşlanma karşıtı besinler…

Su

Cildin nem dengesinin sağlanmasında oldukça önemli bir kaynak olan su ile kırışıkları önlemeniz mümkün. Bunun için günlük olarak kilo başına 30 ml su içmeniz gerekiyor.

yaşlanma karşıtı besinler…

Ay Çekirdeği

E vitamini ve C vitamini yönünden zengin olan ay çekirdeği, hücrelerdeki hasarı azaltmasının yanı sıra kas ve sinir dokularının sağlıklı kalmasına da yardımcı oluyor. Ay çekirdeğinin yanı sıra badem ve ıspanak gibi yiyecekleri de tüketebilirsiniz.

yaşlanma karşıtı besinler…

Kakao

İçerdiği flavoneller sayesinde hücreleri yenileme,kan dolaşımını arttırma gibi etkileri bulunan kakao unutkanlığı da önleyen yapısı ile dikkat çekiyor.

yaşlanma karşıtı besinler…

Ciğer, Yumurta ve Havuç

Yaşlanmayı yavaşlatıcı etkisi olan A vitamini ve beta karoten içeren besinler ile cildinizi koruyabilirsiniz. A vitamini takviyesi için karaciğer,yumurta gibi besinleri, beta karoten takviyesi için ise havuç,kabak gibi besinleri tüketmeyi tercih edebilirsiniz.

yaşlanma karşıtı besinler…

Kırmızı Biber ve Maydanoz

Cildin esnekliğini arttıran ve temizlenmesine yardımcı olan C vitamini kolajen yapımında görev alan vitaminlerden birisidir.

Bir cevap yazın